نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۳۰°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
آموزش
چگونه یک فروشگاه اینترنتی داشته باشیم

امروزه تجارت الکترونیک و فروش کالا و خدمات در اینترنت یکی از بهترین روش های کسب درآمد است. در این مقاله سعی می کنیم شما را با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی کامل آشنا کنیم.

کد خبر: ۲۰۱۴
تعداد مشاهدات: ۷۰۷۶
تعداد نظرات: ۲
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۶-۲ ۱۱:۲۷:۰۷

چه چیزهایی برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی لازم است؟

1. دامین مناسب

هر سایتی، چه یک فروشگاه اینترنتی باشد چه یک پرتال برای یک شرکت، با تایپ یک آدرس در مرورگر قابل رویت است. این آدرس اینترنتی را دامین (دامنه و یا domain) می گویند. محبوب ترین نام دامنه ها به پسوند com. ختم می شوند. این پسوند به معنای communication یا ارتباطات است. این پسوند یکی از قدیمی ترین پسوندهای نام دامنه اینترنتیست. پسوند دیگر که مخصوص کشور ایران ایجاد شده ir. می باشد. فرقی ندارد کدام پسوند را استفاده می کنید اما مهم آن است که یک دامین با نام مناسب کار خود داشته باشید.

2. هاستینگ مناسب

هاستینگ (hosting) و یا فضای وب به فضای اجاره ای در یک سرور (کامپیوتر) گفته می شود که به شبکه اینترنت بصورت 24 ساعته متصل است. وب سایت یا همان فروشگاه شما از فایل ها و اطلاعاتی تشکیل شده که درست همانند فایل ها و برنامه های داخل کامپیوتر خانگی شما باید در یک فضا ذخیره شود. در کامپیوتر شما این فضا همان هارد دیسک شماست اما در مورد سایت های اینترنتی این فضا را معمولا بصورت ماهیانه یا سالیانه از یک هاستینگ اجاره می کنید.

شاید بپرسید چرا از هارد دیسک کامپیوتر خود استفاده نمی کنید؟

چون کامپیوتر شما بصورت 24 ساعته روشن و متصل به اینترنت نیست و IP یکتا نیز ندارد. بنا براین اگر از کامپیوتر خود استفاده کنید، سایت شما تنها مواقعی که به اینترنت متصل هستید و کامپیوتر شما روشن است بالا خواهد آمد! جدا از آنکه پیاده سازی این مورد کارهای فنی خاصی می خواهد که در این مقاله قابل ذکر نیست.

3. نرم افزار فروشگاه ساز

با توجه به اینکه فرض بر این است که شما آشنایی با برنامه نویسی تحت وب نداشته و در این مورد تجربه ای ندارید، برای شروع کار باید از یک نرم افزار تحت وب (اسکریپت) آماده استفاده کنید. اسکریپت ها کدها و فایل های نرم افزاری آماده ای هستند که شما در هاستینگ خود نصب نموده و بدون نیاز به دانش فنی خاصی می توانید یک سایت کامل داشته باشید. این نرم افزارها دسته بندی های مختلفی دارند همانند انواع CMS ها که برای ایجاد یک فروشگاه باید از یک اسکریپت فروشگاه ساز استفاده کنید.

 

قدم اول: پیکربندی هاستینگ و دامین

قدم اول در ایجاد فروشگاه اینترنتی تهیه هاستینگ و دامین و ایجاد تنظیمات لازم جهت بالا آمدن دامین شماست. شما می توانید از یک هاستینگ درخواست کنید تا دامین شما را ثبت نموده و سایت را پیکربندی کند. این مورد معمولا جزو سرویس های هاستینگ بوده و به رایگان انجام می شود. اگر خودتان هاستینگ را تهیه می کنید بطور مثال از یک هاستینگ رایگان استفاده می کنید، باید DNS های هاستینگ مربوطه را در پنل دامینی که ثبت نموده این وارد نمایید تا دامین شما به هاستینگ متصل شود.

قدم دوم: انتخاب، دانلود و نصب فروشگاه ساز

قدم بعدی انتخاب فروشگاه ساز یا تهیه و خرید آن است. پس از خرید یا انتخاب یک فروشگاه ساز رایگان، آنرا دانلود نموده و طبق دستورالعملی که به شما داده می شود بر روی هاستینگ خود نصب کنید.

اگر سیستم رایگان فروشگاه ساز مارکت ساز را انتخاب نمایید یک راهنما در اینجا گذاشته شده که نصب و پیکربندی سیستم را آموزش داده. اگر مایل بودید از سیستم های دیگر مارکت ساز استفاده کنید، این مرحله توسط مارکت ساز بصورت رایگان انجام می شود.

قدم سوم: ورود اطلاعات و پیکربندی فروشگاه

قدم سوم و پایانی، ورود اطلاعات کالا یا خدمات خود در سیستم فروشگاه سازی است که تهیه نموده اید. پس از آن می توانید شروع به فروش اینترنتی محصول یا خدمات خود نمایید.

امیدواریم این مقاله برای آشنایی و شروع کار مفید باشد. درصورتی که سوالی داشتید مطرح نمایید تا راهنمایی بیشتری شود. توجه داشته باشید که مارکت ساز کلیه موارد بالا را بصورت رایگان برای مشتریان خود انجام می دهد.

منبع: اختصاصی مارکت ساز

       

علی  . کشور ارسال کننده . ۱۳۹۵-۸-۶ ۰۲:۰۴:۰۷ 
موافقم 
۰
 / 
۰
 مخالفم    پاسخ به این نظر پاسخ
سلام میخواستم تو زمینه ساخت فروشگاه یه مشورت باهاتون بکنم میشه شماره تماس یا ایمیل خودتون رو برام ارسال کنید
مدیریت . کشور ارسال کننده . ۱۳۹۵-۸-۱۳ ۰۵:۴۴:۰۲
موافقم 
۰
 / 
۰
 مخالفم 
لطفا به قسمت پشتیبانی در سایت اصلی مراجعه نمایید: www.marketsaz.com