نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۳۰°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
کاهش استفاده از cpu در ویندوز ۱۰

با اینکه مایکروسافت خود ادعا می کرد ویندوز ۱۰ بر روی سخت افزارهای فعلی مبتنی بر ویندوز ۷ و ۸٫۱ کاملاً روان و بدون مشکل اجرا می شود، اما به دلایل متعددی عملاً برای همه کاربران چنین نبود و حتی در پاره ای موارد با افت شدید کارایی و غیرقابل استفاده بودن سیستم همراه بود. در ادامه به معرفی چند ترفند بسیار ساده برای کاهش استفاده بی رویه از پردازنده مرکزی در ویندوز ۱۰ خواهیم پرداخت.

کد خبر: ۲۰۱۹
تعداد مشاهدات: ۸۹۶۰
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۶-۲۰ ۰۶:۲۳:۳۶

مایکروسافت تاکنون چندین بروزسانی مهم برای ویندوز ۱۰ منتشر کرده است اما هنوز هم کاربران زیادی نسبت به استفاده بی دلیل از پردازنده مرکزی ناخرسند هستند که اگر دلیل آن را وجود مشکل یا مشکلاتی در این سیستم عامل جدید بدانیم، هنوز راه حل و یا بسته رفع اشکالی برای آن منتشر نشده است. از این رو ترفنده ها و تجربه های عملی می تواند در بهبود تجربه کاربران از این سیستم عامل مفید واقع شود. ترفندهایی که معرفی می شوند لزوماً به کاهش بار پردازشی پردازنده منجر نخواهند شد اما بکارگیری یک یا چند و حتی همه آنها، می تواند میزان استفاده از پردازنده مرکزی در ویندوز ۱۰ را کاهش دهد.

راه اول

با وارد کردن regedit.exe در استارت منو و یا Run، برنامه ویرایشگر رجیستری ویندوز را اجرا کرده و به مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\TimeBroker

بروید. اکنون کلید Start را یافته و دوبار بر روی آن کلیک کرده و مقدار آن را از ۳ به ۴ تغییر دهید.

تغییر این مقدار در رجیستری با افت محسوس کارایی Cortana همراه خواهد بود و یادآورهای تعیین شده نیز غیرفعال خواهند شد. اما از آنجایی که همه کاربران از Cortana استفاده نمی کنند، غیرفعال کردن آن با بهبود کارایی سیستم یا به طور دقیق تر با کاهش بار پردازشی غیر ضروری همراه خواهد بود. بنابراین اگر از Cortana استفاده نمی کنید، توصیه می شوند که این ترفند را اعمال کنید.

راه دوم

یکی از مشکلات بروزرسانی ها در ویندوز ۱۰، به اشتراک گذاری آنها با دیگر کاربران است. در حقیقت بروزرسانی هایی دریافت شده توسط سیستم شما با دیگر کامپیوترها به اشتراک گذاشته می شود که افزون بر مصرف پهنای باند، برخی منابع سیستم از جمله پردازنده را نیز مورد استفاده قرار می دهد.

برای غیر فعال کردن قابلیت اشتراک گذاری بروزرسانی ها، settings را اجرا و به بخش Update & Security بروید. اکنون بر روی Advanced Options و سپس choose how updates are delivered کلیک کنید. سپس دکمه لغزان را به حالت OFF تغییر دهید.

راه سوم

ویندوز ۱۰ می کوشد با نمایش توصیه ها و نکاتی در هنگام استفاده از قابلیت های مختلف، کاربران را راهنمایی کنید. اما نمایش همین توصیه ها و نکات غیر ضروری با استفاده جهت از منابع سخت افزاری همراه است.

به مسیر Settings > System > Notifications & Actions رفته و به سادگی Show me tips about Windows را به OFF تغییر دهید.

راه چهارم

یکی از قابلیت های جدید در ویندوز ۱۰، Windows Spotlight یا قفل صفحه هوشمند است که در مواقع قفل بودن سیستم، برخی جزئیات، تصاویر و اعلان ها را به کاربر نمایش می دهد. اما این قابلیت جدید از سوی بسیاری از کاربران غیر ضروری به نظر می رسد و عملاً هنگام قفل بودن سیستم ضرورتی به نمایش اطلاعات نیست.

برای غیر فعال کردن آن به مسیر Settings > Personalization > Lock Screen رفته و Backgorund را به Picture تغییر دهید. البته ممکن است که Spotlight در سیستم شما فعال نباشد.

منبع: ویندوز سنتر


 

       

نظری ارسال نشده است.