نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۲۴°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
لینوکس
اجرای بازی های پلی استیشن روی لینوکس اوبونتو

شاید یکی از مهم ترین معضلات لینوکس قسمت بازی های آن باشد که همواره کاربران لینوکس را آزار می دهد ولی جدیدا سویه های امیدی در این زمینه دیده می شود که این امید را می دهد که کاربران لینوکس هم می توانند به زودی شاهد ورود سازندگان بازی به لینوکس خواهیم بود.

کد خبر: ۲۰۲۱
تعداد مشاهدات: ۶۶۹۲
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۶-۲۲ ۰۹:۴۴:۴۱

شاید یکی از مهم ترین معضلات لینوکس قسمت بازی های آن باشد که همواره کاربران لینوکس را آزار می دهد ولی جدیدا سویه های امیدی در این زمینه دیده می شود که این امید را می دهد که کاربران لینوکس هم می توانند به زودی شاهد ورود سازندگان بازی به لینوکس خواهیم بود . امروز آموزش اجرای بازی های پلی استیشن بر روی لینوکس رو براتون قرار می دیم . پلی استیشن یکی از محبوب ترین کنسول های بازی در سال های اخیر بوده که کاربران زیادی را برای خود دست و پا کرده است . بازی خورهای پلی استیشن خاطرات زیادی با این کنسول بازی دارند . حال راه حلی ویژه برای اجرای بازی های این کنسول در لینوکس و به خصوص اوبونتو عرضه شده است . شما می توانید با نصب برنامه اجرای پلی بر روی لینوکس خود بازی های پلی استیشن را به راحتی بر روی لینوکس خود اجرا کنید.

 

ابندا نرم افزار اجرا کننده ی PPSSPP psp را نصب کنید .

این برنامه بازی های پلی را با کیفیت اچ دی نمایش داده و شالوده ی بازی را با همان کیفیت اصلی کنسول های آن نشان می دهد. این برنامه به طور پیش فرض بر روی مخازن آفلاین و آنلاین اوبونتو و هر گونه توزیع برپایه اوبونتو وجود دارد .برای نصب کافی است که به ترمینال بروید و مخازن خود را به روز کنید . برای به روز رسانی مخازن خود دستوررات زیر را به ترتیب در ترمینال خود وارد کنید.

 

sudo add-apt-repository ppa:ppsspp/stable

sudo apt-get update

sudo apt-get install ppsspp-qt

 

اگر میخواهید نسخه ی گنوم را نصب کنید به جای دستور سوم این دستور را وارد کنید

 

sudo apt-get install ppsspp-sdl

 

حال برنامه را اجرا کنید و به سربرگ گیم رفته و فایل بازی خود را که بر روی رایانه دخیره کرده اید اجرا کرده و از بازی لذت ببری د

برای اضافه کردن بازی ها دیسک بازی را در لپ تاپ گذاشته و با برنامه ی k3b و یا brasero از دیسک خود یک فایل iso تهیه کرده و در بازی آن را بازخوانی کنید.

 

 

منبع: linuxhelp.mihanblog.com

 

       

نظری ارسال نشده است.