نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۳۱°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
آموزش
آموزش راه اندازی فروشگاه

همانطور که می دانید اولین ابزار برای کسب درآمد آشنایی با اینترنت در حد معمول است. در این مقاله شما را با ایجاد یک فروشگاه آشنا می کنیم. برای اینکار اگر در حد معمول با اینترنت آشنایی دارید که بعید است بتوانید بدون راهنمایی کسی فروشگاه خود را حاضر کنید اما اگر می توانید این کار را کنید باز هم این مقاله را از دست ندهید؛ زیرا ممکن است نکاتی را بیاموزید که هرگز در جایی نخوانده باشید.

کد خبر: ۲۰۲۲
تعداد مشاهدات: ۸۶۳۴
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۷-۲ ۰۵:۲۸:۰۳

برای ساخت فروشگاه شما باید ابتدا یک نام دامنه برای فروشگاه خود انتخاب کنید. دامنه همان آدرسی است که به سایت شما تعلق دارد. برای مثال:


باید نام دامنه خود را your domain به جای عبارت www.yourdomain.ir انتخاب کنید.

سعی کنید عباراتی را که انتخاب می کنید در مورد فروشگاه باشد مثلا را تا جای ممکن در shop, kharid, buy, forush, sell عبارت هایی چون دامنه خود به کار ببرید. سپس باید از آزاد بودن آن اطمینان خاطر حاصل کنید. که در ادامه توضیح داده خواهد شد. قدم بعدی برای ایجاد فروشگاه این است که شما باید برای فروشگاه خود یک هاست در نظر بگیرید از آنجا که ما می خواهیم کمترین هزینه را در ایجاد فروشگاه و کسب درآمد از اینترنت صرف کنیم. پس هاست را هم نیاز نیست که خیلی حجیم بر دارید. هاست تقریباً همان وظیفه ی هارد کامپیوتر را دارد یعنی مقدار فضای سایت شما. برای ایجاد یک فروشگاه فضای پانصد مگابایت و پهنای باند شصت گیگابایت کافی است. اگر کلمه ی پهنای باند برایتان آشنا نیست که البته باید این اصطلاحات رو اگر اینترنت رو در حد معمول بلدید بشناسید. در رابطه با این کلمه باید بگم که این مقدار اطلاعاتی است که سایت شما در یک ماه می تواند تبادل کند.

مثلا اگر شما در سایت خود یک کتاب برای دانلود می گذارید و حجم آن ده مگابایت است. اگر کسی آن را دانلود کند به این مفهوم است که ده مگابایت از فضای پهنای باند شما کم شده است. همانطور که گفته شد پهنای باند به صورت ماهانه است؛
یعنی در آغاز هر ماه دوباره شصت گیگابایت شما صفر خواهد شد. که البته این مقدار پهنای باند بسیار بسیار زیاد است.
بر روی وبسایت خود (CMS) در قدم آخر شما باید یک سیستم مدیریت محتوا پیاده کنید. سیستم پیشنهادی ما مارکت ساز می باشد. این سیستم از هر نظر کامل است و از آنجا که از سئوی بالایی برخوردار است، در کمترین زمان ممکن سایت
شما را در موتورهای جستجو بالا خواهد آورد.


خب حالا که با اصطلاح هاست هم آشنا شدید باید آن را از شرکت های ارائه دهنده بخرید. برای اینکار اگر دوست دارید که خود را به زحمت نیاندازید مراحل زیر را طی کنید. در اینجا یک سایت مثال زده شده است که به نظر من مراحل خرید آن
بسیار راحت می باشد و همه ی کارها را خود شرکت ارائه دهنده انجام می دهد.


قبل از آنکه مراحل زیر را مطالعه کنید حتما یک حساب در بانکی باز کرده و عابر بانک را دریافت نمایید و بلافاصله با مراجعه به خود پرداز ها رمز دومی را برای کارت خود انتخاب کنید.

  1. به یک سایت هاستینگ مانند ونداهاستینگ بروید.
  2. مراحل خرید هاست لینوکس را انجام دهید.
  3. یک نام دامین انتخاب نمایید.
  4. همانطور که گفته شد می توانید به راحتی توسط کارت اعتباری خود این مبلغ را بدون مراجعه به بانک به این شرکت پرداخت کرده و سایت خود را آماده و حاضر تحویل بگیرید.
  5. از روی راهنمای نصب مارکت ساز که در سایت وجود دارد آنرا بر روی هاستینگ خود نصب کنید و یا یکی از نسخه آنرا سفارش داده تا مارکت ساز برای شما به رایگان نصب کند.

اگر مراحل بالا را که فکر نکنم بیش تر از دو ساعت وقت شما را بگیرید انجام دهید شما صاحب یک فروشگاه شده اید. تبریک می گویم.

منبع: کتاب کسب درآمد مهندس طلوعی، ویرایش: مارکت ساز

       

نظری ارسال نشده است.