نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۲۴°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
آموزش
افزایش فروش اینترنتی

حال اگر شما دوست دارید که کار خود را در همین جا متوقف نکنید و خواهان رشد و پیشرفت هر چه بیشتر هستید باید فروش خود را افزایش دهید ولی چگونه؟

کد خبر: ۲۰۲۴
تعداد مشاهدات: ۸۶۶۰
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۷-۲ ۰۵:۴۲:۴۱

جالب است بدانید که بیل گیتس که از ثروتمندترین افراد جهان است، برای سر و سامان گرفتن کارش از هر 43 دلاری را که به دست می آورده است 9 دلار را برای تبلیغات خرج می کرده است.


پس شما نیز باید همین جمله را الگوی کار خود قرار دهید و اگر در ماه صد هزار تومان در آمد کسب می کنید حتما و حتما حدود پنجاه هزار تومان آن را تنها برای تبلیغات خود هزینه کنید.


اما برای تبلیغات باید به نکاتی توجه کنید تا بتوانید حداکثر استفاده را ببرید و بیشترین بازده ای را کسب کنید.

اولین نکته آن است که شما باید در سایت هایی تبلیغ کنید که با محصول شما ارتباط دارند. برای مثال اگر میخواهید محصولی را عرضه کنید که حاوی کتاب های الکترونیکی هستند شما باید آن محصول را به یک کتابخانه الکترونیکی بدهید تا برای شما تبلیغ کنند. چرا؟ از آنجا که تمامی بازدیدکنندگان این سایت باید اهل کتاب و کتابخوانی بوده باشند که اکنون تبلیغ شما را می بینند وگرنه چرا باید به این سایت مراجعه کرده باشند! پس احتمال آنکه تبلیغ شما را مشاهده کنند و محصول شما را خریداری کنند بسیار بالا می رود. تا اینکه شما همین محصول را در یک سایت پربازدید دانلود قرار داده و هزینه های گزافی را نیز به مدیران آن سایت
ها بپردازید.


و اما دومین نکته که می خواهم شما را با آن آشنا کنم تبلیغات گوگل می باشد، اول از همه بگویم که شما باید خود را هر چه می توانید به گوگل و سرویس های آن بیشتر آشنا کنید، گوگل تنها یک موتور جستجو گر نیست بلکه شامل ابزارهایی می باشد که می تواند کسب و کار شما را تا چندین برابر افزایش دهد. یکی از امکانات گوگل تبلیغات کلیکی آن می باشد. به این ترتیب می توانید محصولات خود را برای تبلیغ معین کرده و در سیستم تبلیغاتی گوگل آنها را معرفی کنید. یکی از مزیت های گوگل این است که شما در ازای هر کلیک که بر روی تبلیغتان می شود پول می پردازید و نه در ازای مشاهده ی آن. پس در این صورت شما شانس بیشتری برای فروش محصولاتتان خواهید داشت. همچنین شما می توانید مشخص کنید که محصول شما در صورت سرچ چه عبارتی به نمایش دربیاید.

مثلا اگر محصول شما آموزش شنا می باشد شما میتوانید به گوگل بگویید که تنها وقتی این تبلیغ را نمایش بده که بازدیدکنندگان عبارتی را جستجو کنند که آن شنا وجود داشته باشد، برای مثال آموزش شنا، دانلود کتاب شنا، خرید وسایل شنا و ...

وسایل شنا سومین نکته در تبلیغات استفاده از روش تبلیغاتی ارسال ایمیل های گروهی می باشد، این روش نسبت به پیامک از چندین مزیت برخوردار است. برای مثال در این روش وقتی فردی ایمیلی را مطالعه می کند یعنی در همان لحظه در اینترنت
است، پس تنها یک کلیک تا رفتن به صفحه ی محصول شما فاصله دارد. اما در پیامک اینطور نیست ممکن است فرد از تبلیغ شما خوشش آمده باشد اما به علت فراموشی حتی به فروشگاه شما سر هم نزند. و یا در حالتی بدتر شاید اصلا فرد به
اینترنت متصل نباشد. مزیت دیگر ایمیل آن است که شما خود می توانید بدون صرف وقت آن را به انجام برسانید.


اما مشکل بزرگ در ارسال ایمیل های گروهی نداشتن ایمیل های فعال می باشد. شما برای اینکار باید به جمع آوری ایمیل بپردازید اما نه به این صورت که در گوگل سرچی کنید و چندین هزار ایمیل را دانلود کنید. اکثر این ایمیل ها از کار افتاده هستند و اصلا شاید به کسی تعلق نداشته باشد. پس باید چه کار کنید؟ شما باید با استفاده از روش هایی زیرکانه ایمیل های بازدیدکنندگان وبسایت خود را جذب کنید. گوگل در این زمینه دارای یک ابزار قدرتمند به نام فیدبرنر می باشد. آشنایی با این ابزار را به خوتان واگذار می کنم، می توانید به یک سرچ ساده در گوگل به این آشنایی برسید. این ابزار به شما کمک می کند تا برای وبسایت خود خبرنامه درج کنید. به این صورت که وقتی کسی ایمیل خود را در آن وارد کرد و سپس به تایید رساند تمامی مطالبی که شما در سایت درج می کنید به صورت روانه برای او نیز ارسال می شود. اما اگر کسی ایمیل را تایید نکرد باز هم شما به ایمیل او دسترسی دارد و تنها مطالب به ایمیل او فرستاده نخواهند شد. که می توانید شما خود زحمت این کار را بکشید.


اما چگونه افرد را به درج ایمیل خود در این خبرنامه ترغیب کنیم؟ شما باید یک محصول الکترونیکی خود را به صورت رایگان برای دانلود بگذارید اما این شرط را بگذارید که تنها کسانی می توانند این محصول با ارزش را به رایگان دریافت کنند که در این خبرنامه عضو شوند. به این ترتیب شما می تواند به ایمیل مشتریان خود دست پیدا کنید و اگر از شما خریداری نکردند دوباره با محصولاتی دیگر در صدد جذب آنها برآیید.

حال بعد از جمع آوری ایمیل چگونه ایمیل گروهی ارسال کنیم؟ هیچ نگران نباشید! بیشتر افراد بر این فکرند که حتما نرم افزار خاصی در این زمینه وجود دارد. و البته درست هم فکر می کنند وجود دارد ولی یا رایگان نیستند و یا اینکه با
مشکلات زیادی برخورد خواهید کرد. بهترین ابزار برای اینکار استفاده از همان سرویس ایمیل گوگل می باشد. شما
باید برای اینکار یک ایمیل در گوگل برای خود بسازید و سپس از طریق آن می توانید در هر مرحله به پانصد نفر ایمیل گروهی بزنید. این بهترین راه برای تبلیغات آسان و رایگان برای شما خواهد بود. شما باید تنها ایمیل های فعال خود را در دسته های پانصدتایی دسته بندی کرده و سپس به صورت هفتگی یا روزانه محصولات خود را به آنها بفرستید. مواظب باشید که در این
کار افراط هم خوب نیست. از مزیت های سرویس ایمیل گوگل این است که تمامی ایمیل ها به احتما 83 % به اینباکس می رود و در پوشه ی اسپم قرار نمی گیرد.


نکته ای که در این فصل به آن احتیاج دارید همان ابزار شماره ی سوم یعنی افزایش قدرت بازاریابی است که باید به کمکتان بیاید و شما را در فروش هر چه بیشتر محصولاتتان یاری دهد. حال چند نکته از موارد ناب بازاریابی را که بسیار به شما در فروش محصولاتتان کمک خواهد کرد برایتان می گویم.


یکی از نکاتی که می تواند بسیار مهم باشد انتخاب یک عنوان و توضیح مناسب و جذاب برای محصولتان می باشد. این دو مورد را هیچ گاه فراموش نکنید زیرا وقتی یک خریدار به سایت شما سر می زند و به قسمت توضیحات محصولی مراجعه می کند به طور دقیق توضیحات آن را مطالعه می کند؛ و این امری است طبیعی زیرا او می خواهد پول خرج کند پس باید در رابطه با آن محصول اطلاعاتی را کسب کند. تجربه ثابت کرده است که شما تنها چیزی در حدود سی ثانیه فرصت دارید تا بتوانید او را جذب کنید و محصول خود را به او بفروشید، پس باید حداکثر تلاش خود را در نوشتن عنوان و توضیحات به کار ببرید.


و اما یک نکته ی ناب دیگر که می خوام برای شما بگویم این است که محصولات خود را به صورت تصویری معرفی کنید. این روش بسیار بسیار حائز اهمیت است زیرا خریدار با واقعیت رو به رو می شود و علاوه بر عکس ها و نوشته هایی که می خواند یک قدم دیگر به سمت خرید محصول نزدیک خواهد شد. سعی کنید در ویدئوهایی که به معرفی محصولات خود می پردازید نکات مثبت آن را به خریدار خود بگویید. و برای او تعریف کنید که اگر این محصول را خریداری کند چگونه مشکلاتش برطرف خواهد شد.


منبع: کتاب کسب درآمد مهندس طلوعی
 

       

نظری ارسال نشده است.