نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۲۴°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
باورهای اشتباه درمورد گوشی های با پورت USB Type C

قطعا دیده اید که شرکت های ساخت گوشی یک تکنولوژی جدید به گوشی ها اضاف کرده اند که همان درگاه USB Type C می باشد که چندیست بر روی گوشی های جدید دیده می شود. اما کاربران بدون اطلاع و بدون تحقیق دست به خرید این گوشی ها می زنند که البته در مورد این گوشی ها بارور های اشتباهی هم دارند که ما قصد داریم ۵ باور اشتباه در مورد این گوشی ها را خدمتتان توضیح دهیم.

کد خبر: ۲۰۲۵
تعداد مشاهدات: ۶۳۲۲
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴-۷-۶ ۰۵:۲۲:۵۲

باور اول : USB Type C می تواند گوشی را سریع شارژ کند:

ممکن است برخی کاربران به این باور باشند که USB Type C باعث می شود روند زمانی شارژ شدن گوشی سریعتر انجام گیرد اما در اصل به این صورت نمی باشد. توجه داشته باشید اگر این یو اس بی از USB 3.1 پشتیبانی می کرد می توان گفت در زمان شارژ بهبود هایی دیده میشد. یکی از گوشی هایی که می توان مثال زد گوشی وان پلاس است که این گوشی مجهز به دو درگاه USB Type C می باشد ولی فقط قادر خواهد بود که از USB 2 پشتیبانی کند و این نشان می دهد که هیچ نقشی در سریعتر شارژ شدن ندارد. همچنین تا حالا گوشی که دارای پورت شارژ سریع باشد پیدا نشده است.

 

باور دوم : USB Type C می تواند فایل ها را با سرعت بالا انتقال دهد:

خیلی از کاربران بر این باورند که این نوع یو اس بی قادر خواهد بود فایل های مختلف را بین دستگاه های مختلف با سرعت بسیار بالا انتقال دهد اما قطعا این چنین نیست! سرعت انتقال فایل ها به استفاده از USB 2 یا USB 3 بستگی دارد و این درگاه ها سرعت شما را مشخص می کند که در حال حاظر فقط USB 2 ساخته شده است و آن هم نقشی در سرعت انتقال ندارد. اگر شرکتی بتواند گوشی تولید کند که مجهز به تکنولوژی USB Type C نوع USB 3 باشد آن موقع می توان گفت که فایل ها را با سرعت ۱۰ گیگابایت در ثاینه انتقال داد. پس نتیجه می گیریم که  USB Type C هیچ مرتبطی با سرعت بالای انتقال ندارد.

 

باور سوم : USB Type C می توان در مسافرت براحتی گوشی را شارژ کرد:

کاربران ممکن است فکر کنند با استفاده از این پورت اگر در مسافرت ها شارژر یا کابل خود را فراموش کرده باشند یا در دسترسشان نباشد می توانند از کابل گوشی های دیگر یا با اتصال به دستگاه های شارژی مختلف گوشی خود را شارژ کنند. اما این چنین نیست! این پورت ها تکنولوژی جدیدی هستند و در بازار هم به سختی پیدا می شود چه برسد به جستجو در بین افراد. بنابراین اگر در مسافرتی کابل خود را فراموش کردید تا زمان برگشت از مسافرت گوشیتان خاموش می ماند و می توانید از مسافرت بدون گوشی حسابی لذت ببرید.

 

باور چهارم : کابل های USB Type C به راحتی پیدا می شود:

هنوز تعداد گوشی های که مجهز به این تکنولوژی هستند محدود می باشد و کمتر کسیست که استفاده کند. این کمبودن گوشی ها ممکن است به علت بالا بودن قیمت گوشی باشد که خیلی از کاربران توان خرید آن را نداشته باشند یا آن گوشی ، گوشی محبوبشان نمی باشد. در کل این گوشی ها در اطرافیان کم پیدا می شود و این باعث می شود ، کاربری که به هر دلیل دسترسی به کابل گوشی خود ندارد دیگر کابل مشابه ای پیدا نکند یا برای خرید آن بازار های زیادی را جستجو کند و اگر هم پیدا شود می بایست با قیمت بالایی آن را خریداری کند.

 

باور پنجم : می توان از لوازم جانبی گوشی های قبلی بر روی آن استفاده کرد:

در اینجا منظور از لوازم جانبی همان کابل بو اس بی می باشد و کاربرانی که از قبل گوشی داشتند که مجهز به USB Type A و USB Type B است دیگر نمی تواند از آن بر روی گوشی جدید استفاده کند به این دلیل که درگاه  USB Type C تکنولوژی جدید است و کابل آن با سری های قبلی ۱۰۰% متفاوت است. البته توجه داشته باشید کاربران بتوانند کابل های تبدیل USB Type A به USB Type C را تهیه کنند و از آن استفاده کنند که پیدا کردن این نوع کابل تبدیل در بازار بعید می باشد.

 

منبع: ویندوزفون، phonearena

       

نظری ارسال نشده است.