نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۲۹°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
Holoportation نسل بعدی ارتباط
هنوز که هنوز است موضوع تلپورت کردن انسان ها در حوزه تخیلات علمی باقی مانده است اما در همین زمان مایکروسافت اقدام به معرفی Holoportation کرده است. یک هولوگرام سه بعدی از یک شخص که میتواند هزاران کیلومتر از شما دور باشد اما همچنان به شکل Real-Time با شما تعامل برقرار کند.
کد خبر: ۲۰۴۴
تعداد مشاهدات: ۲۷۰۴
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۱-۷ ۰۶:۵۶:۵۱

این یک پروژه جدید است که از سوی تیم تحقیقاتی Interactive 3D Technologies مایکروسافت معرفی شده است و در هماهنگی با هولولنز یا دستگاه واقعیت افزوده این شرکت عمل میکند. این سیستم مجهز به چندین دوربین است که به وسیله آنها میتوان با هولوگرام های سه بعدی اشخاص در حالت واقعی تعامل برقرار کرد. دقیقا مشابه آن که آنها در همان اتاق و محلی که شما قرار دارید، حضور دارند.

مایکروسافت جزئیات دقیقی از نحوه عملکرد این دوربین ها در اختیار نگذاشته است اما آنها قادر هستند تا تمامی حرکت ها و کنش های اشخاص را در محیط خود ثبت کرده و منعکس سازند. این امر منجر به آن میشود که شخص دیگر همزمان و با استفاده از دستگاه هولولنز بتواند آنها را در محیط خود به شکل Real-Time مشاهده کند.

 البته همه اینها به معنی آن است که همچنان بر قراری تماس فیزیکی به شکلی که در واقعیت امکان پذیر است در این حالت وجود ندارد – البته در حال حاضر – و همچنین هولوگرام ها همچنان در مرکز دید شما از هولولنز قرار دارند و این امکان وجود دارد که شخصی که هولوگرام وی را میبینید مستقیما از وسط میز کار شما سر در آورده باشد!

اما با وجود همه اینها آنچه مایکروسفت به آن رسیده است کاملا تحسین برانگیز و خارق العاده است و به خوبی نشان میدهد که در آینده نزدیک چگونه نحوه تعامل ما با افراد از راه دور از حالت ویدئوهای 2 بعدی به تعامل کامل 3 بعدی تغییر خواهد یافت.

پیش از این «آلکس کیپمن» مدیر ارشد پروژه هولولنز مایکروسافت طی نمایش TED Talk اقدام به معرفی Holoportation کرده بود و به وسیله آن دانشمند ناسا «جف نوریس» به روی استیج آمده بود و به شکل Real-Time با مخاطبان در مورد نحوه استفاده ناسا از هولولنز سخن گفته بود.

در ویدئو زیر میتوانید نحوه کار Holoportation مایکروسافت و آینده ارتباطات بشری از طریق این تکنولوژی را مشاهده کنید.

منبع: تابناک، research.microsoft.com

Holoportation مایکروسافت


       

نظری ارسال نشده است.