نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۳۰°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
شرکت softbank شرکت ARM را خرید

شرکت Softbank یک شرکت چندملیتی ژاپنی درزمینهٔ ارتباطات و اینترنت است موفق به خریداری شرکت انگلیسی ARM، طراح و سازنده تراشه‌ تلفن‌های همراه با مبلغ 32 میلیارد دلار شد.

کد خبر: ۲۰۸۲
تعداد مشاهدات: ۳۱۴۷
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۴-۳۱ ۰۹:۱۶:۰۶

شرکت Softbank توانست 8.6 میلیارد دلار به خاطر فروش بازی کلش آف کلنز به Tencent و 10 میلیارد دلار نیز به خاطر نقد کردن بخشی از سهام شرکت علی بابا به دست آورد. همچنین این شرکت صاحب هولدینگ Sprint در ایالات‌متحده، بخش ژاپنی یاهو، Vodafone و 28 درصد از سهام شرکت چینی علی بابا است. تمام گفته‌ها حاکی از آن است که در 140 معاملات 10 سال گذشته‌ای که آن‌ها شرکت کرده‌اند، بیش از 82 میلیارد دلار هزینه کرده‌اند.

تصویری از یک هدست واقعیت مجازی مستقل که میتواند در سال آینده با بهره گیری از یک تراشه ساخت ARM روانه بازار شود
تصویری از یک هدست واقعیت مجازی مستقل که میتواند در سال آینده با بهره گیری از یک تراشه ساخت ARM روانه بازار شود

ARM یک شرکت بسیار مهم فناوری در انگلستان است که 15 میلیون تراشه استفاده‌شده در وسایل هوشمند در سال گذشته توسط این شرکت تولیدشده است. جدا شدن انگلیس از اتحادیه اروپا، چنین شرکتی را تبدیل به یک هدف وسوسه‌انگیز برای چشم بادامی‌های ژاپنی تبدیل کرد. این جدایی از اتحادیه اروپا باعث کاهش ارزش 28 درصدی پوند در مقابل ین ژاپن شد. شرکت ARM باوجود مشتری‌هایی از سراسر جهان در مقابل خروج انگلستان مقاوم بود. همچنین نگرانی‌هایی وجود دارد که مهندسان انگلیسی بعد از نهایی شدن خروج انگلستان از اتحادیه اروپا به سایر کشورهای اروپایی مهاجرت کنند.

گرچه شرکت ARM برای اینتل نیز خرید مناسبی بود، اما قیمت ارائه‌شده برای اینتل کمی گران بود. به‌هرحال بیشتر تراشه‌های ARM در تلفن‌های همراه استفاده می‌شود و در سال 2015 توانسته به سود خالص 1 میلیارد برسد و تراشه‌های مختلفی را که در اینترنت اشیاء، سرورها و واقعیت مجازی به کار گرفته‌شده است را تولید می‌کند.
 

منبع: دیجی رو

       

نظری ارسال نشده است.