نظر شما در مورد پشتیبانی مارکت ساز؟

 
 
 
 

تهران

۳۱°C

ذخیر  ایمیل  چاپ 
بیش از 200 میلیون حساب کاربری یاهو به سرقت رفت

یک روز بعد از آن که مشخص شد حدود 200 میلیون اطلاعات حساب های کاربری یاهو به سرقت رفته و در فضای Dark Web به فروش میرسد، شرکت یاهو اقدام به بررسی این موضوع کرده است.

کد خبر: ۲۰۸۴
تعداد مشاهدات: ۲۸۴۴
تعداد نظرات: ۰
تاریخ انتشار: ۱۳۹۵-۵-۲۰ ۰۳:۳۴:۲۱

نشریه Motherboard گزارش داد که هکرهایی که پیش از این اقدام به سرقت و فروش اطالاعات شبکه های اجتماعی لینکدین و MySpace کرده بودند، اکنون اقدام به فروش حساب های کاربری یاهو بر روی فضای Dark Web و بازاری مجازی به نام Real Deal میکنند.

هنوز مشخص نیست که این اطلاعات از پایگاه های داده خود شرکت یاهو به سرقت رفته است و یا آنکه از طریق تکنیک های هکری به دست هکرها افتاده است. در این رابطه یکی از سخنگویان شرکت یاهو تایید کرده است که اطلاعات حساب های کاربری این شرکت به سرقت رفته و در فضای آنلاین به فروش میرسد اما هیچ اشاره ای به موضوع هک شدن یاهو یا تکذیب آن نکرده است.

خبرگزاری بی بی سی امروز گزارش داده است که شرکت یاهو در حال بررسی این موضوع میباشد اما هنوز هیچ یک از مقامات رسمی یاهو در باره این اتفاق واکنشی نشان نداده اند.

این در حالی است که به نظر میرسد پایگاه داده در حال فروش یاهو بر روی فضای Dark Web مربوط به سال 2012 میباشد و آنگونه که Motherboard گزارش داده است به نظر اغلب این اطلاعات معتبر نیست و آدرس های ایمیلی که در آن وجود دارد گویا غیر فعال هستند.

این برای اولین بار نیست که اطلاعات شرکت یاهو به سرقت میرود. پیش از این یکبار در سال 2012 تعداد 453 هزار مورد از اطلاعات کاربران یاهو به سرقت رفته بود و بعد از آن نیز یکبار در سال 2014 نفوذ به سرورهای شرکت یاهو که خود این شرکت آن را یک اقدام هماهنگ خطاب کرده بود منجر به لو رفتن اطلاعات بسیاری از کاربران این شرکت شد.

به همین دلایل بود که در ماه می سال جاری سنای آمریکا دسترسی یاهو را به شبکه های داخلی خود به دلیل موارد امنیتی که برای این شرکت رخ داده، مسدود کرد.

یاهو اما قصد دارد که به کاربران خود در این زمینه اطمینان بدهد و به خبرگزاری بی بی سی گفته که تمام تلاش خود را به کار بسته است تا کاربران این شرکت را امن نگاه دارد. این اتفاق در حالی رخ میدهد که شرکت یاهو در آستانه واگذاری به غول ورایزون به بهای نزدیک به 5 میلیارد دلار است.

منبع: آی تابناک

       

نظری ارسال نشده است.