تماس و پشتیبانی


تیکت پشتیبانی و مشاوره قبل از خرید

پشتیبانی و مشاوره 24 ساعته از طریق تیکت و ایمیل میسر است. در صورتی که سوال خاصی و یا درخواست مشاوره قبل از خرید دارید لطفا از فرم زیر استفاده نموده تا با شما بوسیله ایمیل تماس گرفته شود.
فیلد های ستاره دار (*) ضروری می باشند.

محصول مورد نظر:

موضوع تماس:

شماره مشتری:


[درصورتی که از مشتریان قبلی مارکت ساز هستید ارائه این کد و یا ارسال آدرس صحیح وب سایت برای پشتیبانی الزامیست]

* نام و نام خانوادگی:

* آدرس ایمیل:


[آدرس صحیح ایمیل برای مکاتبه الزامیست. لطفا در وارد کردن آدرس ایمیل خود دقت نمایید. در صورتی که آدرس ایمیل اشتباه وارد شود امکان تماس با شما نخواهد بود]

موبایل:

* توضیح: 

- لطفا متن درخواست خود را فارسی تایپ نمایید.

آدرس وب سایت:

 [اختیاری]

لطفا کد امنیتی نمایش داده شده را در زیر وارد نمایید:

 [تغییر]

آدرس ایمیل

اولویت تماس با ما از طریق فرم بالا (تیکت) می باشد. در صورت لزوم می توانید مستقیما از طریق ایمیل های زیر نیز با ما تماس بگیرید.

ایمیل پشتیبانی:
ایمیل پشتیبانی دوم:

تلفن مشاوره

این شماره صرفا جهت مشاوره خرید بوده و برای ارائه پشتیبانی نمی باشد.
جهت مشاوره می توانید در ساعات 16 الی 19 روزهای کاری (بجز تعطیلات) با شماره   تماس حاصل نمایید. لطفا در سایر ساعات و همچنین هنگام درخواست پشتیبانی فنی، از طریق فرم بالا یا ایمیل تماس حاصل فرمایید.

مشاوره و پشتیبانی از طریق ایمیل و تیکت بصورت 24 ساعته میسر است. رفع مشکلات فنی و ثبت و بررسی درخواست پشتیبانی بصورت تلفنی میسر نبوده و مشکلات فنی باید از طریق ایمیل و یا فرم بالا ارسال شود تا به نوبت قابل بررسی و پیگیری باشد. لطفا این مورد را حتما رعایت فرمایید.

فضای مجازی

Telegram: @marketsaz

Linkedin: @marketsaz

Twitter: @marketsaz

Facebook: /MarketSaz

توجه

پشتیبانی تنها مختص به مشتریان (خریداران) مارکت ساز است و پاسخ به مشکلات فنی کاربران نسخه رایگان بعلت کمبود زمان و پشتیبانی بهتر به مشتریان، امکان پذیر نیست.