حل مشکلات متداول

حل مشکلات متداول

مشتریان گرامی قبل از تماس با بخش پشتیبانی موارد زیر را مطالعه نمایید.


مشکل:
تصحیح خطای #MZ3002 دیتابیس در بخش مدیریت

راه حل در سی پنل و پنل های مشابه:
پس از ورود به سی پنل به phpmyadmin رفته و بر روی دیتابیس مارکت ساز در سمت چپ کلیک نمایید سپس از قسمت بالای صفحه روی Operations کلیک نمایید. در پایین صفحه از منوی Collation گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کرده و دکمه Go را کلیک نمایید.
در صورت لزوم برای رفع مشکل با ما تماس بگیرید.

راه حل در پنل پلسک:
پس از ورود به پلسک به Websites and domains رفته، بر روی Databases کلیک نمایید. دیتابیس مارکت ساز را انتخاب نموده و بر روی Webadmin کلیک نمایید. phpmyadmin برای شما باز می شود. بر روی دیتابیس مارکت ساز در سمت چپ کلیک نمایید سپس از قسمت بالای صفحه روی Operations کلیک نمایید. در پایین صفحه از منوی Collation گزینه utf8_persian_ci را انتخاب کرده و دکمه Go را کلیک نمایید.
در صورت لزوم برای رفع مشکل با ما تماس بگیرید.


مشکل:
فروشگاه پیغامی مشابه پیغام خطای زیر می دهد:
Fatal error: The file نام فایل cannot be decoded by this version of the ionCube Loader. If you are the administrator of this site then please install the latest version of the ionCube Loader.

و یا:
Site error: the file نام فایل requires the ionCube PHP Loader ioncube_loader_lin_x.x.so to be installed by the website operator.

راه حل:
آخرین نسخه ioncube loader در هاست شما نصب و یا فعال نیست. لطفا به هاستینگ خود اطلاع دهید تا ioncube loader 4 را برای شما نصب کنند. اطلاعات بیشتر.


مشکل:
عکس کالاها آپلود/اضافه/ذخیره نمی شوند

راه حل:
موارد زیر را چک بفرمایید:
1. سیستم مدیریت از تکنولوژی AJAX استفاده می نماید که با مرورگر Internet Explorer 6 مشکل دارد. لطفا از مرورگر دیگری همانند IE7 و یا FireFox استفاده نمایید.
2. Cache مرورگر خود را خالی نمایید.
3. نام تصویر را تغییر دهید. نام فایل تصویری نباید حاوی کاراکتر های خاص و یا فارسی باشد.
4. سایز فایل تصویر را با برنامه هایی مانند فتوشاپ کم نمایید. هاست شما ممکن است اجازه آپلود فایل های حجیم را ندهد. سایز کمتر از 1 مگابایت معمولا بدون مشکل آپلود می شود.
5. فرمت های فایل تصویری که در سایت های وب قابل آپلود شدن هستند: jpeg, jpg, gif, png می باشند. فرمت فایل را چک نمایید.
6. از خاموش بودن گزینه "نمایش زمان تفصیر" در قسمت تنطیمات اصلی سایت مطمئن گردید. این قابلیت برای رفع مشکلات برنامه نویسی ساخته شده و با سیستم آپلود هم خوانی ندارد.
7. از قابل نوشتن بودن پوشه های ذکر شده در هنگام نصب مطمئن گردید.
8. از ISP و کامپیوتر دیگری استفاده نمایید.


مشکل:
پس از کلیک بر روی اتمام خرید اتفاقی نمی افتد

راه حل:
این مشکل معمولا بخاطر وجود یک کالا تمام شده در سبد خرید می باشد. زمانی که شما گزینه نمایش اتمام کالا در انبار را از مدیریت غیر فعال کرده باشید هشداری به شما داده نمی شود. گزینه "نمایش موجود نبودن کالا در انبار" در تنظیمات اصلی، صفحه اختیارات را فعال کنید. همچنین در صفحه "داده" کالای مورد نظر مطمئن گردید که تعداد بیشتر از صفر باشد.